'

Do Listy Tytułów

Akademia Magii
Trzynastoletnia Betty jest najmłodszą córką w niezwykłej rodzinie Magów z dalekiej krainy Nahwaer. Jej bracia i rodzice obdarzeni są magicznymi mocami, których Betty im trochę zazdrości. Nie wie, że to właśnie z powodu swojego czarodziejskiego dziedzictwa Magowie od lat muszą ukrywać się w małym miasteczku Misty Falls. W tajemnicy przed rodzicami Betty próbuje odkryć także w sobie magiczną siłę. Gdy ta ujawnia się pod postacią muzyki, zdradza jednocześnie kryjówkę Magów złemu królowi z krainy Nahwear. Teraz Betty, by ocalić bliskich, wyrusza z misją, podczas której będzie musiała stawić czoła ciemnej stronie magii, odkryć rodzinną tajemnicę i udowodnić, że mała dziewczynka może być wielką bohaterką.

Andre Rieu "Potęga miłości"
Muzyka jest miłością i nikt nie rozumie tego lepiej od maestra André Rieu. Otwórzcie więc swe serca i dajcie się porwać nowemu spektakularnemu widowisku „Potęga miłości” wprost z malowniczego Maastricht. Muzyczny język miłości, którym tak pięknie włada André Rieu, znów porwie Wasze serca.

Boeing Boeing
Wielu marzy o locie klasą biznes, ale nie Maks. Maks na ogół nie lubi wyściubiać nosa poza swoje warszawskie mieszkanie, za to bardzo ceni sobie towarzystwo stewardess. Do tego stopnia, że spotyka się z aż trzema naraz, zawsze wedle misternie przygotowanego grafiku. Ten miłosny lot trwa w najlepsze, gdy za sterami drugiego pilota siedzi jego gosposia Nadia. Oczywiście do czasu pojawienia się niespodziewanych turbulencji, nadciągających znad Grunwaldu... Bałtycki Teatr Różnorodności zaprasza na pikantną farsę, którą pokochał świat. „Boeing Boeing”, czyli prequel „Pomocy Domowej” odpowie na pytanie, dlaczego Nadia miała piekło u swojego poprzedniego pracodawcy (nazwisko znacie przecież z W.C.), a także, dlaczego warto spędzić weekend w Grunwaldzie. „Boeing Boeing” pokochał West End, Broadway, teraz czas na Gdynię.

Bulion i inne namiętności
Francja, połowa XIX wieku. Historia pełna namiętności i pasji, miłości do jedzenia i mocnego, wieloletniego uczucia łączącego bohaterów. Sercem zamku Dodina Bouffanta jest kuchnia, a jego serce od wielu lat należy do jego kucharki i prawej ręki, Eugénie. Wyrafinowane potrawy powstają z radością, proces przygotowania i degustacji trwa aż osiągnięty zostanie efekt idealny lub też dokonane kolejne kulinarne odkrycie. Gotowanie jest metaforą i odbiciem relacji łączącej pewnego, precyzyjnego Dodina i zmysłowo delikatnej Eugénie, dopasowaniem i zrozumieniem bez słów.

Daria ze Śląska
Daria ze Śląska to nowa twarz na polskim rynku muzycznym. Premiera albumu „Daria ze Śląska Tu była” miała miejsce 21.04.2023 r.Cechami charakterystycznymi tej płyty są mocne i bezpośrednie teksty, nad którymi Daria pracowała z Agatą Trafalską, a także brzmieniowa różnorodność, którą zawdzięcza obecności ciekawych muzycznych postaci.Latem 2022 jako gość specjalny pojawiła się na trasie koncertowej Korteza jako tajemniczy gość, prezentując swoje dwie piosenki i bardzo skutecznie rozbudziła ciekawość fanów. Teraz koncertuje ze swoim zespołem, w skład którego wchodzą: Michał „Dimon” Jastrzębski (Lao Che), Tomek Kasiukiewicz (m. in. Artur Rojek, Mela Koteluk) oraz Eugeniusz „Żenia” Shadziul (Dr. Misio).Jest pod opieką Wytwórni Jazzboy Records, która ma niebywałe wyczucie do łagodnej, nieco melancholijnej, chwytającej za serce muzyki. Odkryciami tej wytwórni są Kortez i Kaśka Sochacka.

Drużyna A(A)
Czwórka uzależnionych krzyżowo anonimowych alkoholików, żeby uratować swój ośrodek terapeutyczny, podejmuje się przeszmuglowania przez całą Polskę dwóch cystern spirytusu. Dla własnego bezpieczeństwa porywają w podróż swojego terapeutę. Podróż okazuje się jednak bardziej niebezpieczna niż się spodziewali, bo w ślad za nimi – a raczej za nielegalnym alkoholem, który przewożą – podąża również celniczka, która nie do końca jest tym, za kogo się podaje. Od tej pory wszystko się komplikuje. Czy Leszkowi, Wioli, Dominikowi, Karolinie i Wojtkowi uda się zakończyć misję, ale też nie ulec słabościom i nie przerwać terapii?

Dziewczyna z igłą
Karoline, młoda pracownica fabryki stara się przetrwać w Kopenhadze tuż po pierwszej wojnie światowej. Gdy zachodzi w ciążę, traci pracę i zostaje pozostawiona sama sobie. Wtedy poznaje Dagmar - charyzmatyczną właścicielkę nielegalnej agencji adopcyjnej, pomagającej matkom znaleźć nowe domy dla ich niechcianych dzieci. Nie mając żadnej alternatywy, Karoline podejmuje u Dagmar pracę jako mamka. Kobiety nawiązują niċ porozumienia, jednak świat Karoline rozpada się na kawałki, gdy odkrywa szokująca prawdę o swojej mocodawczyni.

Eleni
Eleni - jedna z najpopularniejszych piosenkarek na polskiej scenie muzycznej. Urodziła się w 1956 roku w Bielawie na Dolnym Śląsku. Z muzyka zetknęła się w dzieciństwie, gdyż pochodzi z rodziny o tradycjach artystycznych. Już w szkole średniej uczestniczyła aktywnie w życiu kulturalnym jako solistka zespołu "Ballada". Po egzaminie maturalnym w 1975 roku została zaangażowana do profesjonalnego zespołu Prometheus działającego przy Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART w Sopocie. Jako solistka równolegle z występami na estradzie dokonywała nagrań radiowych i brała udział w licznych programach telewizyjnych. Pierwszą płytę długogrającą "Po słonecznej stronie życia" nagrała z zespołem Prometheus w 1977 roku. W 1980 roku nagrała swoją pierwszą solową płytę "Ty jak niebo, ja - jak obłok", która okazała się wielkim sukcesem i w 1982 roku doczekała się swojej anglojęzycznej wersji pt. "Lovers". Nagrała ponad 20 płyt w milionowych nakładach, zdobywając aż osiem "Złotych Płyt" oraz dwie "Platynowe Płyty". Wielokrotnie występowała na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, brała udział w Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze oraz w Good News Festival w Częstochowie. Oprócz występów na większych krajowych scenach, koncertowała w wielu krajach Europy, a także w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Australii. W swoim repertuarze posiada piosenki takich kompozytorów jak Kostas Dzokas, Aleksander Białous, Andrzej Ellmann, Krzesimir Dębski, Jarosław Kukulski, Piotr Kałużny, Jerzy Milian i Waldemar Parzyński, do których teksty napisali znakomici literaci Lech Konopiński, Nikos Chadzinikolau, Jacek Bukowski, Andrzej Kuryło, Janusz Kondratowicz, Magda Wojtaszewska czy Andrzej Sikorowski. Na stałe współpracuje z Kostasem Dzokasem i Aleksandrem Białousem.

Idź pod prąd
Druga połowa lat 70. XX wieku. Kilku nastolatków z Ustrzyk Dolnych, na czele z charyzmatycznym i niezdyscyplinowanym uczniem ustrzyckiej zawodówki, Siczką, postanowiło zostać punkami i grać punk rocka. Zainspirowali się usłyszanym w zagranicznej radiostacji zespołem Sex Pistols i nową kulturą „punk”.Na początek wysyłają do Radia Wolna Europa list z prośbą o więcej „muzyki wolnych ludzi” na antenie. Ku ich zdumieniu list zostaje odczytany w audycji na żywo, a stacja zaczyna emitować cotygodniowy program dotyczący muzyki punk. Oczywiście ani Siczka, ani reszta chłopców nie ma pojęcia o tym, jak wielką rzecz zapoczątkuje ta skromna audycja i jak wielkie, mroczne moce wyruszą przeciwko nim! List odczytany w Wolnej Europie został zauważony przez przedstawicieli PRL-owskiego aparatu represji. Oficer SB, Jerzy Majak przesłuchując Siczkę jasno daje do zrozumienia, że Ustrzyki Dolne to nie Londyn i na terenie jego gminy żadnego „punka” nie będzie. Niezrażony Siczka wraz z kolegami tworzy – na złość wszystkim – punkrockowy zespół muzyczny KSU oraz przeszczepia na grunt zapyziałej gminy elementy londyńskiej „kultury punk”. Nagle, część grzecznej dotąd, szkolnej młodzieży przekłuwa sobie agrafkami policzki, nosi żyletki, łańcuchy, irokezy… Tymczasem Siczka i KSU stają się ogólnopolskimi gwiazdami „muzycznego drugiego obiegu”.

Igor Kwiatkowski – „Tylko śmiech nas ocali”
Igor Kwiatkowski – artysta kabaretowy, autor tekstów i znakomity aktor niezawodowy. Wcześniej dał się poznać z występów w renomowanym kabarecie „Paranienormalni” i licznych programach telewizyjnych. Dzięki wyjątkowemu temperamentowi oraz umiejętności wnikliwej obserwacji otaczającego świata artysta z powodzeniem powoływał do życia oryginalne i niezatarte postacie, takie jak Mariolka, Kryspin czy Jacek Balcerzak, których perypetie z zapartym tchem i śmiechem do łez śledziła cała Polska!

Aktualnie Igor prezentuje solowy, premierowy program pt. „Tylko śmiech nas ocali”:
„Świat kradnie polskie piosenki”, „Koniec Netflixa”, „Kąpiel tylko raz w tygodniu”, „Kobiety odnoszą liczne obrażenia” – to kilka z tematów, z którymi zmierzy się Artysta.
To spektakl pełen zdziwienia nad światem, zaskoczenia codziennością, zdumienia, którego doświadczamy, obserwując rzeczywistość. Igor pokaże Wam, że tu i teraz można spotkać wiele uśmiechu. Zobaczycie, że choć życie bywa trudne, to śmiech może nas ocalić. Talent i oryginalny styl to sceniczna wizytówka Igora Kwiatkowskiego, a spotkanie go na żywo nie może równać się z żadnym innym kabaretowym doświadczeniem!

Kruk
Zakochani Shelley i Eric próbują zacząć nowe życie z dala od przestępczego świata, który ich ukształtował. Jednak przeszłość nie pozwala przed sobą uciec. Gdy oboje padają ofiarami brutalnego morderstwa, Eric u progu zaświatów dostaje propozycję nie od odrzucenia. Aby ocalić duszę ukochanej przed piekłem, musi powrócić na ziemię, by wymierzyć karę odpowiedzialnym za jej śmierć. Tak zaczyna się jego krwawa odyseja przez świat żywych i umarłych.

Kulej. Dwie strony medalu
Historia Jerzego i Heleny Kulejów – najbardziej barwnego małżeństwa Polski lat 60-tych. On – legendarny bokser, podwójny mistrz Europy i ośmiokrotny mistrz Polski, który jako jedyny polski pięściarz wywalczył dwa złota olimpijskie i choć nigdy nie leżał na deskach, to w życiu upadał nie raz. Ona – silna kobieta, która niezmiennie stała u jego boku, ale nie chciała na zawsze pozostać w jego cieniu."Kulej. Dwie strony medalu" koncentruje się na okresie między 1964 a 1968 rokiem, kiedy Jerzy Kulej zdobył złoto na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, by następnie powtórzyć ten wyczyn w Meksyku. To wielowymiarowa historia sportowca, jego triumfów na ringu, kolorytu epoki, ale także opowieść o burzliwych losach małżeństwa Kulejów, w którym wielka miłość była wystawiona na próbę radzenia sobie z wielkim sukcesem.

Lee. Na własne oczy
Jest rok 1938. Lee Miller (Kate Winslet), wzięta modelka i muza artystów, próbuje swych sił jako fotografka. W świecie zdominowanym przez mężczyzn codziennie musi udowadniać swoją wartość. Nie chce zajmować się jedynie modą i fotografowaniem pięknych wnętrz. Ma wielki talent do wydobywania w obrazach prawdy o ludzkim życiu, do nawiązywania niezwykłego porozumienia z bohaterami swoich fotografii, szczególnie kobietami. Gdy Europa pogrąża się w koszmarze II wojny światowej, Miller nie chce oglądać jej z bezpiecznej odległości. Wyrusza na front, by jako korespondentka wojenna brytyjskiego „Vogue’a” pokazać światu tragiczną prawdę o ludzkim wymiarze wojny. Jako jedna z pierwszych fotografów widzi z bliska poświęcenie żołnierzy, cierpienie cywilów i koszmar niemieckich obozów koncentracyjnych.

Leonardo. Odkrywca
Przepiękna, lalkowa animacja poklatkowa, nawiązująca do życia szesnastowiecznego odkrywcy Leonarda da Vinci. Forma opowieści jest minimalistyczna, a zarazem bardzo interesująca dla młodego widza. Nie bombarduje go atrakcjami i nie przebodźcowuje, lecz w spokojny i przyjazny sposób opowiada o końcowym etapie kariery słynnego wynalazcy i artysty. Film oparty jest na prawdziwych dziełach mistrza – szkicach i rysunkach – co dodaje mu autentyczności. Głównego bohatera poznajemy u kresu życia, jednak mimo dojrzałego wieku, Leonardo nie rezygnuje z dziecięcej ciekawości i zadawania przenikliwych pytań. Nie boi się popełniania błędów i podejmowania eksperymentalnych przedsięwzięć. Zwłaszcza, że przyszło mu istnieć w czasach, gdy dominujący dogmat religijny ścierał się z wiedzą i prawdą, bo nie traktował ich jako mechanizmy tłumaczące relacje między człowiekiem a otaczającym go światem. Postać Leonarda pokazuje, że pomimo niesprzyjających okoliczności nie powinniśmy rezygnować z naszych marzeń, a wytrwałość i dążenie raz wybraną drogą przybliża nas do odkrywania nowych przestrzeni w poznawaniu samego siebie, drugiego człowieka i sensu życia. Główny bohater jest uosobieniem cech prawdziwego naukowca, który mimo przeciwności nie poddaje się i wciąż dąży do zwiększenia swojej wiedzy o świecie. Leonardo. Odkrywca to fantastyczna pozycja dla nauczycieli, która przekonuje, że nauka jest super! Film może stać się inspiracją do przeprowadzania własnych badań czy eksperymentów. Pokazuje, że nauka i wiedza nie są nudnymi kategoriami szkolnymi, lecz pobudzają kreatywność, poszerzają światopogląd i mogą stać się prawdziwą pasją.

Ludzie
Historia pięciu zwykłych kobiet, którym daleko do miana bohaterek. Niewidoma dziewczynka, która zostaje opiekunką grupy sierot. Lekarka, która staje przed ogromnym dylematem moralnym. Nastolatka, która za wszelką cenę usiłuje ocalić swoją malutką siostrę. Starsza kobieta, która traci męża. Matka, która rusza na front, by odnaleźć syna. Ich przeplatające się losy poruszają do głębi i przypominają, że wojna toczy się tuż za rogiem. Pięć kobiet targanych wojenną zawieruchą, których losy splatają się w symboliczną opowieść o człowieczeństwie czy raczej jego braku. Historie o niezamierzonym heroizmie, do którego zmusza ludzi wojna. Przerażający obraz pożogi wojennej i rosyjskiego najeźdźcy widziany oczami ukraińskich kobiet, które aby ocalić siebie i swoich najbliższych, kiedy wojna wdziera się w ich życie, zostają zmuszone by działać

Maryja. Matka ludzkości
"Jestem Matką prawdziwego Boga, przez którego wszystko żyje" – te słowa czczonej od ponad 500 lat Matki Bożej z Guadalupe będą towarzyszyć widzowi filmu "Maryja. Matka ludzkości" przez cały seans. Fabuła filmu została zbudowana na najstarszym opisie objawień w Guadalupe. Barwnie opowiedziana historia została uzupełniona przez twórców o przepiękne nagrania z tętniącego życiem największego na świecie sanktuarium maryjnego, a także o śledztwo w sprawie najbardziej niezwykłego wizerunku Maryi, który pozostaje fascynującym wyzwaniem dla naukowców i znakiem dla wiernych. Niezwykle wzruszającymi momentami filmu są świadectwa ludzi z całego świata o cudach, których doświadczyli za wstawiennictwem Matki Bożej z Guadalupe. Są one dowodem na to, jak nieskończona miłość Maryi, Matki każdego człowieka, pociesza i leczy rany serc tych, którzy się do Niej zwracają.

Mayday 2

Mrugnij dwa razy
Kiedy miliarder z branży technologicznej Slater King (Tatum) na swoim przyjęciu charytatywnym poznaję kelnerkę Fridę (Ackie), od razu między nimi iskrzy. Slater zaprasza ją, żeby pojechała z nim i jego przyjaciółmi na wymarzone wakacje na jego prywatną wyspę. Pobyt jest rajem. Szalone noce przeplatają się ze słonecznymi dniami. Wszyscy świetnie się bawią. Nikt nie chce, żeby wyprawa się skończyła. Dochodzi jednak do dziwnych wydarzeń, a Frida zaczyna mieć wątpliwości. Z wyspą jest coś nie tak. Będzie musiała poznać prawdę, jeśli chce wyjść cało z tej imprezy.

Natalia Lesz - Osiecka itp. itd...
Natalia Lesz (aktorka, wokalistka)jest absolwentką wydziału aktorskiego Tisch School Of The Arts na Uniwersytecie Nowojorskim oraz Łódzkiej Akademii Muzycznej na wydziale wokalno-aktorskim.Laureatka wielu nagród muzycznych, w tym Superjedynkę za fonograficzny debiut, nagrodę dziennikarzy na Festiwalu TOPtrendy i nominację do Fryderyka za fonograficzny debiut roku.Występowała jako suport m.in.: przed Celine Dion, Patrycią Kass czy Miką. Wzięła udział w 8. edycji "Taniec z gwiazdami".Jest finalistką 18 Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”. Jej piosenka „Gdybyśmy” promowała film pt. ”Gierek”.Wraz z Michałem Rusinkiem i Urszulą Borkowską stworzyła płytę dla dzieci „Piosenki Domowe”, której premiera odbyła się w maju tego roku, a na podstawie płyty powstał spektakl muzyczny w reżyserii Magdaleny Małeckiej - Wippich.Jako aktorka ma na swoim koncie role w wielu filmach i serialach m.in. "Przyjaciółki", "Korona Królów", "Na dobre i na złe", "Rodzinka.pl"...Zagrała też główną rolę w krótkometrażowym filmie fabularnym „Test” w reż. Teresy Czepiec, który zdobył m.in. Srebrną Palmę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Meksyku, nagrodę dla najlepszego filmu zagranicznego na Festiwalu Filmowym na Florydzie oraz nagrodę w konkursie „First Shot” na Festiwalu Filmowym „Suspense Film Festival” w Kołobrzegu.W 2023 powstał multimedialny spektakl o Noblistce Wisławie Szymborskiej "Grażyna - Wisławie", gdzie u boku Grażyny Szapołowskiej Artystka wcieliła się w postać młodej Wisławy Szymborskiej.

Nierozłączni
Don jest szmacianą lalką, która w starym teatrze w Central Parku pełni rolę błazna. Marzy o tym, by chociaż raz zagrać prawdziwego bohatera oraz odkryć świat. Pewnego postanawia zmienić swoje dotychczasowe życie i opuszcza teatr. Podczas podróży spotyka DJ Doggie-Doga – porzuconego pluszaka, który za wszelką cenę chce zostać gwiazdą rapu. Don i Doggie-Dog od tej pory stają się nierozłączni, a wspólne odkrywanie świata to dopiero początek niezwykłej przyjaźni.

Obóz przetrwania
Odkryj emocjonujący spektakl "Obóz Przetrwania" stworzony przez twórców spektaklu "Żona do adopcji"! Świat sknerowatego księgowego Ludwika, jego przyjaciół - Waldka i Mariusza, oraz uwodzicielskiej Moniki, połączony jest w rewolucyjnej produkcji teatralnej, która wciągnie Cię w ekscytujący wir przygody! Ludwik i jego przyjaciele nie poddają się, mimo że diagnoza brzmi jak wyrok śmierci. Postanawiają wykorzystać każdy moment życia, zmierzyć się z niebezpieczeństwami na poligonie i w lesie, odkrywając wewnętrzne pokłady siły. Wkracza Monika, atrakcyjna "generałowa", która doda emocji i wyzwań. Czy rywalizacja zastąpi współpracę? Czy kłótnie przeważą nad kumpelską zgodą? Przyjaciele muszą nauczyć się działać razem, by przetrwać i odnaleźć sens w przyjaźni. Niezapomniana obsada, w tym Magda Wróbel, Marek Pituch, Jakub Wons i Michał Rolnicki, gwarantuje wrażenia na długo. Reżyserem tego wyjątkowego spektaklu jest Jakub Ehrlich, który zapewnia pełne emocji sceny i zaskakujące zwroty akcji. Doprawione muzyką Szymona Suchonia, to widowisko przeniesie Cię w wir intensywnych doznań i przybliży sens prawdziwej przyjaźni. Nie przegap okazji, aby być częścią tego spektakularnego doświadczenia! Bilety dostępne już teraz, więc zarezerwuj swoje miejsce na "Obozie Przetrwania" i pozwól się porwać tej niezwykłej podróży!
Występują: Magda Wróbel, Marek Pituch, Jakub Wons i Michał Rolnicki Reżyseria: Jakub Ehrlich Muzyka: Szymon Suchoń

Ozi: Głos deszczowego lasu
Orangutanka Ozi wiedzie błogie życie, mieszkając wraz z rodzicami na czubku palmy w deszczowym lesie. Niestety, jej rodzinne szczęście zostaje zburzone, kiedy zła korporacja, producent oleju GreenZar, zaczyna wycinkę dżungli. Pozbawiona domu i oddzielona od bliskich, Ozi zostaje uratowana przez Kirani i Roberta, właścicieli sanktuarium dla osieroconych orangutanów. Początkowo przestraszona i zdezorientowana, z czasem – dzięki życzliwości i zachęcie opiekunów – zadomawia się w nowym miejscu. A dzięki językowi migowemu uczy się komunikowania ze światem i świeżo poznanymi przyjaciółmi. Wkrótce niezwykłe zdolności małej Ozi staną się kluczem do naprawdę wielkich rzeczy. I dadzą początek akcji, która zadziwi świat.

Paweł Domagała - Intymnie
5 października 2024, godzina: 18.00
Przedsprzedaż do 1 sierpnia!

Paweł Domagała to aktualnie jeden z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych aktorów młodego pokolenia. Na swoim koncie ma wiele ról teatralnych, serialowych i filmowych. W ostatnim czasie dał się również poznać jako muzyk. Jest to jego druga, obok aktorstwa, największa pasja. Od wielu lat pisze i wykonuje swoje własne utwory. W tekstach śpiewa o miłości, wierze, przebaczeniu oraz spokoju wewnętrznym. Efektem tej pracy jest debiutancki krążek Opowiem Ci o mnie, który ukazał się w listopadzie br. Jest bardzo osobiście, intymnie, ale nie brakuje świeżych popowych melodii.

Paweł Domagała - Intymnie
5 października 2024, godzina: 20.30

Paweł Domagała to aktualnie jeden z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych aktorów młodego pokolenia. Na swoim koncie ma wiele ról teatralnych, serialowych i filmowych. W ostatnim czasie dał się również poznać jako muzyk. Jest to jego druga, obok aktorstwa, największa pasja. Od wielu lat pisze i wykonuje swoje własne utwory. W tekstach śpiewa o miłości, wierze, przebaczeniu oraz spokoju wewnętrznym. Efektem tej pracy jest debiutancki krążek Opowiem Ci o mnie, który ukazał się w listopadzie br. Jest bardzo osobiście, intymnie, ale nie brakuje świeżych popowych melodii.

Simona Kossak
Simona Kossak, córka malarza Jerzego Kossaka i wnuczka Wojciecha, pozbawiona talentu, który od pokoleń definiuje jej rodzinę, dorasta nie zaznając ciepła ze strony despotycznej matki. Gdy po studiach rzuca wszystko – dom, tradycję, społeczne konwenanse – i obejmuje posadę naukowczyni w Białowieży, zaczyna życie na własnych warunkach. Osiedla się w środku puszczy, w domu bez prądu i bieżącej wody, w otoczeniu dzikiej przyrody. Tam, na magicznym odludziu poznaje fotografa Lecha Wilczka, z którym dzieli pasje – miłość do natury i... potrzebę wolności. Ich niezwykła relacja wymyka się wszelkim schematom. Jednak wyobrażenia Simony o pracy przyrodnika i pozycji młodej kobiety w świecie zdominowanym przez mężczyzn ulegają bolesnej weryfikacji. Musi stanąć w obronie nie tylko swoich ideałów, ale również świata roślin i zwierząt.

Strange Darling
Dwójka nieznajomych umawia się na randkę i szybko przenosi się do wynajętego pokoju. Jednak w pewnym momencie ich romantyczna i pikantna noc zamienia się w krwawą konfrontację. Żądny krwi mężczyzna rusza w pościg za ranną kobietą, podążając jej tropem przez dzikie obszary Oregonu. Uciekinierka jest gotowa zrobić wszystko co tylko konieczne, aby przeżyć, ale niestety w wyniku doznanych obrażeń ma coraz mniej siły i jej szanse kurczą się z każdą minutą. Mężczyzna, który jeszcze przed chwilą był jej kochankiem nie cofnie się przed niczym, aby dorwać swoją ofiarę.

Transformers: Początek
Film animowany "Transformers: Początek" jest inny niż poprzednie filmy akcji. Powraca do początków serii. Wraca do miejsca, w którym wszystko się zaczęło - na Cybertronie, planecie, z której pochodzą Transformery. Historia jest wierna początkom poprzednich komiksów i seriali telewizyjnych. Głównymi bohaterami są Optimus Prime i Megatron, którzy zaczynali jako przyjaciele. Widzowie zobaczą, co stało się z tymi postaciami i jak stali się wrogami. Wyjaśnia również, w jaki sposób rozpoczęła się wojna między Autobotami i Deceptikonami.

Skip to content